NİYETİN GÜCÜ – Valeriy Sinelnikov

booksiay

NİYETİN GÜCÜ – Valeriy Sinelnikov

NİYETİN GÜCÜ – Valeriy Sinelnikov

NİYETİN GÜCÜ – Valeriy Sinelnikov

“Dileklerinizi alacağınız hakkındaki kuşkularınızı ve telâşınızı bir tarafa bırakın. Çünkü niyetlerinizi yerine getirecek simyacı, sizsiniz”

Valeriy Sinelnikov NİYETİN GÜCÜ kitabında yaşam boyu elde etmek istediklerimizin ilk adımını “niyet” olarak belirtir. İsteklerimizi zihnimizde tasarlayarak, onu elde etmek amacıyla yarattığımız düşünce ve kararlarımız “Niyet ”imizdir. Niyet hayallerimizin gerçekleşmesi için atacağımız ilk adımdır.

Eğer niyetimizi doğru şekilde biçimlendirir ve günlük hayatımızda etkili bir şekilde kullanabilirsek tüm evrenin bize yardım için elbirliğiyle çalıştığını hissedebiliriz. 

Valery Sinelnikov,  psikoterapist, psikolog doktor. Ancak, daha çok kendine özgü yarattığı tedavi yöntemlerinden olan homeopat ile tanınmış. Alternatif tıbbın bu tedavi metoduyla binlerce insanı sağlığına kavuşturmuş ve yaşam kalitesini düzelterek hayata tutunmasını sağlamış. 

Valery Sinelnikov bu kitapta irade gücümüzü mutluluğumuz için nasıl kullanabileceğimizin yollarını gösteriyor. Öyle reçeteler sunuyor ki,  düşlerinize ulaşmanın yollarını keşfederken, karşınıza çıkacak sorunlara engel olmanın yöntemlerini de gösteriyor.

Düşünce üstünlüğü, yaratıcılık potansiyeli ve saf niyetin yüceliğiyle hayatın akışındaki elastikiyetinizi kazanırken düşlerinize kavuşacaksınız.

ALINTILAR

Reklamlar

“Niyetin nereye; enerjin oraya, enerjin nereye; canın oraya.”

“Niyetinizin yalnızca fert olarak sizinle ve çevrenizle ahenk içinde olmasından emin olun. Elde edeceğiniz sonuç sadece sizin değil başkalarının da yaşamını iyileştirmelidir.”

“Eğer, siz sadece bir şey veya para hayal ederseniz, o zaman sizin bütün enerjiniz o nesnelere gidecektir (ve sonuç olarak, bu nesnelerin arkasında duran insanlara gidecektir. ). Bu yüzden de siz hep o insanlara bağlı olup kalacaksınız. Tam da bu şekilde insan paranın, bir şeylerin ve ideaların kölesi oluyor.”

“Hastalığınız veya herhangi bir probleminiz olması demek bir birey olarak kendi gelişiminizi durdurduğunuzu haber verir. Yaşamınızda bir şeyleri değiştirme zamanı gelmiştir.”

“Her bir insanın bilinçaltı, yaşamın esas işlevini ve temel amacını yerine getirir. Bu, dünyada yaşamak ve kendi gerçeklik modelinin esas gerçekliğe uygun olması için çaba göstermektir. Başka bir deyişle işin özü bilinçle bilinçaltını birleştirmektir. Ancak o zaman insan kendi bütünlüğünü edinebilir.”

“Sizleri büyücü ya da sihirbaz yapmayı düşünmüyorum. Çünkü siz zaten farkında olmadan birer büyücü ve sihirbazsınız.”

NİYETİN GÜCÜ – Valeriy Sinelnikov
“Sadece kendiniz değişin; o zaman dünya değişecektir”

“Düşünce enerjinin evrensel şeklidir ve gücü çok büyüktür.”

“Amaçlarınız hakkında net ve açık bir tasavvurunuz olmalı. Kendiniz için ne istediğinizi açık bir biçimde bilmelisiniz. Hayatta bir şeyi elde etmek istiyorsanız, sonuca odaklanmalısınız. İngiliz yazar, Lewis Carroll’un ünlü eseri “Alice Harikalar Diyarında”dan bir parça sunacağım.

– “Gitmem gereken yolu lütfedip bana söyleyebilir misiniz?” diye sordu Alice.

– “Bu büyük ölçüde sizin nereye gelmek isteğinize bağlı” diye cevap verdi Kedi.

– “Benim için neresi olduğu fark etmez.” dedi Alice.

– “O zaman, hangi yolla gideceğinin de bir farkı yok!” dedi Kedi. “

“Eğer bir şeyden kaçıyorsanız, bunun arkasında korku veya acı saklanıyor demektir. Daha doğrusu, bunu yaşamalı ve önemli bir pozitif ders almalısınız. Her birimiz, kendi dünyamızın sorumluluğunu üstlenmeliyiz”

“İnsan kendi yaşamı ve dünyası için sorumluluk üstlendiğinde; seçim özgürlüğü kazanır. Yaşamının sahibi, gerçek efendisi, “MAG”ı, yani sihirbazı olur.”

“Doğada negatif deneyim yoktur”

“Dünya insanlar için artık bulmaca olmaktan çıkmıştır.”

“Hayatta ilk adım her zaman, sizin kişisel seçiminizdir “

“Her bir insan kendi dünyasını ve yaşamını kendisi yaratır.”

“İnsan Tanrı’ya benzer ve Tanrı’nın biçimlendirmesiyle yaratılmıştır ve mahiyeti itibariyle de yaratıcıdır”. Kendi dünyasının yaratıcısıdır”

“Alnımdan ter damlasını silerek devam ettim;

– Çünkü ben insanların davranışlarına karşı tutumumu değiştirdim. Asabi adam bana sakinliği, cimri biri cömertliği, öfkeli biri ise iyimserliği öğretiyor.”

“Eğer sizi çevreleyen dünyanızı ve insanları değiştirmek istiyorsanız o zaman unutmayınız ki, sizi çevreleyen her şey, sizin yansımanızdır ( Dış, içi yansıtır.). Bu yüzden kendinizden başlayın. Kendinizi değiştirdiğinizde sizi çevreleyen insanlar ve olaylar da değişecektir.”

“Engellere hayırlı dua edin; biz onlarla büyüyoruz.”

“Kendi kalbini dinle… Çünkü tüm dünya kalbinin dilinde konuşuyor.”

“Dileklerinizi alacağınız hakkındaki kuşkularınızı ve telâşınızı bir tarafa bırakın. Çünkü niyetlerinizi yerine getirecek simyacı, sizsiniz”
Niyetin Gücü /Valery Sinelnikov

KİTAP KÜNYESİ:

Adı: Niyetin Gücü

Yazar: Valeriy Sinelnikov, Esmira Mehdiyev (Çevirmen)

Baskı tarihi: Aralık 2014

Sayfa sayısı: 136

Kitabın türü: Kişisel Gelişim

Çeviri: Esmira Mehdiyev

Yayınevi:  Elhan Kitap Yayın Dağıtım

 

Bir cevap

  1. […] psikolog ve homeopat doktor olarak tanınan Valery Sinelnikov “İnsan evrenin bir hücresidir.” diyor “Hastalığını Sev” kitabında. Kitabın adı […]

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Content is protected !!