Sinastri Nedir?

booksiay

Ruh Eşi / İkiz Alve & Sinastri

Ruh Eşi Nasıl Bulunur?

Tanımadığınız insanlarla dolu kalabalık bir partide olduğunuzu düşleyin. İçeri girdiğiniz anda, salonun daha rahat ve güvenli olduğunu hissettiğiniz bir yerine doğru gizemli bir el sizi çeker. O sırada neden oraya yöneldiğiniz hakkında bir fikriniz yoktur. Ardından bu yabancı kalabalığın içinde biriyle karşılaşırsınız. Göz göze geldiğiniz anda, evrenin ve zamanın birdenbire durduğu hissine kapılırsınız. Ense kökünüzde yükselen bir ürperti ile kalbinizde hissettiğiniz bir duygu, bulunduğunuz zamandan çok daha öncesinde bu kişiyi tanıdığınızı kulaklarınıza fısıldar.

Ruh Eşi Kavramı Nedir? 

Ruhun enerji boyutunda, zaman ve mekândan bağımsız olarak birbirine aşina olduğunu hissettiği bu tip durumlarda kendini bulan çiftler, antik çağlardan beri yeryüzündeki tüm nesiller boyunca ruh eşi, ruh ikizi veya ikiz alev olarak adlandırılırlar. Genellikle kısa bir an içinde, her şeyin aynı anda, aynı yerde olduğu hissini uyandıran ve tek bir noktada buluşan kozmik çiftler, kimi zaman birbirlerine teğet geçebilir ve tekrar karşılaşana kadar yollarına devam ederler. Şanslı azınlık ise birbirleri ile tanışıp iletişime geçer. 

Kozmik çiftin tanışıklığının ilk anlarında, iletişimlerinin sözsüz kısmı daha fazladır. Sanki uzun bir özlemin sonundaki kavuşmalar gibi telepatik anlaşırlar. Kelimelerin yetersizliğini umursamadıklarında, uyumlu ve dengeli bir beraberliğin uzun yolculuğuna çıkarlar. Ruh eşi, ruh ikizi veya ikiz alev olan çiftler, yolculukları boyunca yaşadıkları, biriktirdikleri tüm ilişki boyutlarını, zamanın ve mekânın derinliklerinde evrimleştirerek başka hayatlara taşırlar. Onların enerjilerindeki güçlü çağrı, birbirlerini duyabilmeleri için çağlar boyunca evrende yankılanır.

Ruh eşi ve ruh ikizi olarak tanımlanan kişiler birden fazla olabilir. Onlar arketiplerinizden yansıyan, genlerinizle transfer edilen kolektif bilincin uzantıları, dharma ve karmanın miraslarıdırlar. Farklı çağlardaki farklı ilişkilerinizden yeni bir ilişki türüne tekâmülün yolculuğundadırlar. Dostlar, arkadaşlar, aile üyeleri, sevgili veya eş olabilirler. Ancak, ikiz alev çiftlerinin durumu farklıdır. İkiz alev ruhları, birbirini tamamlayan zıt enerji kutuplarına sahiptir ve bir bütünün iki yarım parçasıdır.

Bir insan milyonlarca kişiyi sevebilir, ama milyonlarca kişi arasından, gerçekten ait olduğu ruh eşini bulduğunda, ona kavuşmanın milyonlarca farklı yolunu da bulur. O zaman, gelin sizinle “ ruh eşi nasıl bulunur ” sorusunun cevap bulalım.

Ruh Eşimi Nasıl Öğrenebilirim? 

Reklamlar

Astrobiyolojinin öncülerinden astronom Carl E. Sagan şöyle der:

“Hepimiz yıldız tozuyuz.”

Ünü, yarattığı “Altın plak mesajları” sayesinde dünyamızı aşan bilim insanının bu sözü, gök biliminin hayatımıza etkilerinin en güzel özetidir. Bireyin doğduğu an itibari ile parçası olduğu evrendeki kozmik bileşenlerin tüm mevcut durumları, onun kişiliğine ve kaderine etki eder.  Fiziksel dünyadaki varoluşu doğum anı ile mühürlenir. Antik çağlardan günümüze kadar gelen astrolojik metotlarla, kişinin doğum gününe, saatine ve yerine ait bilgiler sayesinde bireysel doğum haritası çıkarılır. Bireysel doğum haritaları kişilik analizlerinin yanında, ilişkilerdeki ve yaşamdaki dönüm noktalarını da öngörür.

Ruh eşi, bireysel doğum haritalarınızdaki astrolojik bilgilerinize göre bulunabilir. Sizin doğum günü, saati ve yerinize göre çıkarılacak doğum haritanızın yanında, aynı bilgileri edindiğiniz partnerinizin doğum haritası da çıkarılarak burç uyumu incelenir. Elde edilen iki doğum haritası ile ilişkideki kişiliklerin ve yaşam tarzlarının, birbirlerini nasıl etkilediklerini ortaya çıkarmaya yönelik, karşılaştırmalı bir analiz yapılır. Yüzlerce yıllık kadim bilgi ve birikimden oluşturulan bu eşleşim metoduna sinastri adı verilir. Sinastri analizi ile hem özel, hem de iş hayatınızda karşılaştığınız ya da yeni tanıştığınız kişileri anlayarak, ilişki sürecinizi öngörmek mümkün olabilir.

Peki, bu bilgilere sahip olmak ve analizi yaptırmak için  ruh eşinizi nerede arayacaksınız?

Ruh Eşim Nerede? 

Reklamlar

Tüm zamanların en çok okunan kitaplarından Simyacı ’nın yazarı Paulo Coelho, ruh eşi ve ruh ikizi kavramlarına da yer verdiği mistik kitabı “Elif” romanında şöyle der:

“Biz bir şeyi arıyorsak, o şey de bizi arıyor demektir.”

Belki de Coelho’nun dediği gibi, son gittiğiniz partide yeni tanıştığınız kişi aradığınız ruh eşinizdir ve belki o da sizi arıyordur. Eğer bu kişinin doğum tarihini, doğum saatini ve doğum yerini biliyorsanız, astrolojik metotlar, birlikteliğinizin yarattığı enerjinin niteliği ve süreci hakkında, tahmin ettiğinizden daha detaylı ve önemli bilgiler sunabilir. Her ne kadar yoruma açık ve deneysel çalışmalar olarak algılansa da, bu bilgiler farkındalığı geliştiren ve ilişkinin tekâmülüne katkıda bulunan çağlar boyunca denenmiş kadim bilgilerdir.

Bireyin kendini bilmesi, gerçek özüne ulaşması, âşık olduğu, yürekten sevdiği ve güven duyduğu kişi ile birlikteliğinin etkileşimiyle yaratacağı süreçte şekillenir. Herkes tüm yaşamı boyunca doğru insanı bulup bu süreci tamamlamaya çalışır. Eşiniz, sevgiliniz ya da âşık olduğunuz ve birlikteliğinizi yeni bir seviyeye taşımayı düşündüğünüz kişinin doğum haritası, sizin haritanızla karşılaştırıldığında, birbirinizle olan etkileşiminiz hakkında bilgi verir. Genellikle evlenmeden önce başvurulan sinastri analizi, her iki kişinin doğum haritasının evleri, gezegen konumları ve açıları ile üçüncü bir harita oluşturur. Astroloji matematik, fizik kuralları çerçevesinde hesaplamalar yapan ve binlerce yıla ait istatistiksel verilerin kullanıldığı bir tarayıcıdır. Ortaya çıkan sinastri haritasının yorumlanması ile astrolojinin istatistiksel tarayıcısı, sizi aradığınız ruh eşinizle buluşturabilir.  

Ruh eşinizi bularak mutluluğu yakalamak bu kadar kolayken, toksik ilişkilerde korkularınızın ve acılarınızın esiri olmayın. Stefano D’Anna Tanrılar Okulu kitabındaki cümlesini hatırlayın:

 “Oluş’umuz yaşamımızı yaratır.”  

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Content is protected !!