HALO – Master Chief John 117

booksiay

HALO – Master Chief John 117

HALO Master Chief

“Bir yolculuktayız. Kör ve yönlendirilmemiş evrim kurallarına göre doğar, yaşar ve ölürüz.

Sonuç olarak türümüz bundan sonra gelecek olanda sağ kalmaya uygun değildir.

Evrimimizin kontrolünü ele alma vakti.

Dar cehaletimizi aşıp geniş bilinmeyene yolculuk etme vakti.

Orada gerçek potansiyelimizi keşfedeceğiz.

HALO ‘nun bize anahtarı temin edeceğini sanıyorum.”

Xbox’ın oyun piyasasındaki prestijini arttıran ve 2001’de ilk kez hayranlarıyla oyun konsollarında buluşan Halo, The Covenant olarak bilinen bir grup uzaylı ile insanlık arasındaki yıldızlararası savaşı içeriyor. Star Wars, Battlestar Galactica, The Mandalorian, Vakıf ve Dune gibi bilimkurgu serilerine benzer şekildeki kurgusuyla, evrenin farklı bölgelerinin ve türlerinin arka planı oluşturduğu, sırasıyla roman, çizgi roman ve oyun senaryosu olan HALO, The Witcher ve Arcane gibi oyun dünyasından sonra sinemaya geçiş yapan dizilerden biri.

Paramount Plus, HALO’ nun hayran kitlesini ve potansiyelini görerek, uzun yıllar süren çalışmalar sonunda TV uyarlamasını 2022’de ilk sezonu yayınlayarak ekranlara taşımış oldu.

HALO

Xbox Game Studios tarafından yayımlanan ve 343 Industries tarafından geliştirilip yönetilen bir Amerikan askeri bilimkurgu serisi olan HALO dizisi,  Master Chief John-117 ve onun bedenine entegre edilmiş olan yapay zeka Cortana’nın maceraları üzerine şekilleniyor.

Yıl 2552, Madrigal gezegeni. Covenant uzaylı türü ile insanlar arasında süren bir bağımsızlık savaşında Master Chief John-117 ve Gümüş Tim olarak bilinen Spartan grubu savaşa katılır. Savaş sırasında ortaya çıkan, tanrısallık boyutunu açtığına inanılan HALO kilit taşı, Covenant’ların ve insanların ele geçirmek için mücadele verdiği bir mit haline dönüşür. HALO halkasının açılmasını sağlayan ve elçi olarak anılan iki seçilmiş kişi vardır. Dr. Halsey ’nin bir süper asker Spartan olarak geliştirdiği Master Chief John-117 ve Covenant’ların insanlardan kaçırarak yetiştirdikleri Makee.

Dr. Halsey tarafından ailesinden kaçırılarak Spartan olarak üstün askeri vasıflarda yetiştirilen Master Chief John-117’nin, HALO ’nun yarattığı girdabın içinde gizemli geçmişini parça parça hatırlamaya başlarken, bir yandan da ekip arkadaşları ve bedeninde konumlanan yapay zekâ Cortana ile insanlığın geleceğini kurtarmaya çalışıyor.

HALO – Master Chief / John 117

Master Chief John-117

Reklamlar

Spartan takımın seslenişiyle hayranlarının Master Chief olarak bildiği Astsubay John-117 başrolünü, Neil Gaiman’ın American Gods uyarlamasında Mad Sweeney’i oynayan, Pablo Schreiber canlandırıyor. Oyuncuların bakış açısına göre farklı karakterlerde algılanan Master Chief karakterinin özünü bulabilmesi ve hikâyesinin oluşturulabilmesi için çok fazla emek harcanmış. İlk sezon, tüm uzun zamana yayılan kurgularla oluşturulan büyük yapımlarda olduğu gibi, karakterlerin tanıtımı ve onların izleyici ile bütünleşmesi üzerine düzenlenmiş.  

Etkileyici dekor ve kostümler, başarılı bir yapım, yola yeni çıkmış beş yıllık projenin ikinci sezon müjdesi de geldiği için HALO evrenine de adım atın ve ilk sezonun tadına varın.

Devamını heyecanla bekleyeceksiniz.  

Keyifli seyirler…

HALO

HALO REPLİKLER

“İnsana kim olduğunu söyleyen anılarıdır ve senin için önemli olan şeyi hatırlatır.”

“Gerçek hepimizi yıkabilir.”

“Uzun süre karanlıkta yaşadıktan sonra gözlerini açmak gibi olacak.”

“Ve bu da bir yerdeki daha üstün bir zekâya bağlıysa onunla tanışmak istiyorum.”

“ -Spartan ‘ların içgüdüsü olduğunu bilmezdim.

   -Savaşları içgüdüler kazandırır.”

“Altı yaşımdan itibaren Sun Tzu ve Preston Cole’un savaş stratejilerini çalıştım.”

“Bizi makine olarak görüyorsunuz. Nasıl işlediğimizi anlamak istiyorsanız daha derine inmelisiniz.”

“Yeni bir hayat yaratıyoruz John.”

“Bitkiler burada yaşayabilirse bil bakalım ne olur? Burada biz de yaşayabiliriz.”

Reklamlar

“Spartan 1-1-7’diğerlerinde olmayan bir özellik varmış gibi görünüyor.”

“Her başarısızlığın sonuçları olur”

“İnsanlara ne için savaştıklarının hatırlatılması gerekiyor.”

“Dr. Halsey ‘ye göre insanlar dağınıktır, mantıksız, karmaşıktır. Duygu ve tutkulara dayalı kararlar verirler.”

“Dr. Halsey farklı. O, kısa vadeli acı ya da fedakârlığa bakmaksızın dünyayı düzenlenmesi gereken bir veri yığını olarak görür. Böyle bir azmin yanında hepimiz eksik kalıyoruz. İnsanlar onu yarı yolda bıraktığında Dr. Halsey onları hayatından çıkarmak için bir yol bulur. Ama Halsey hiç durmaz. Bizi kendi gelecek hayaline uydurmak için sürekli zorlar.”

“ Erişimimizin hemen ötesinde bir şey olduğuna ikna olmuş. Sonsuz sorularımızın cevabı. Biz kimiz? Nereye gidiyoruz? Gerçek potansiyelimiz ne? Hayatını bu soruların cevabını bulmaya adamış. Ve ne pahasına olursa olsun… Asla pes etmeyecek.”

“Her ne duygular yaşıyorsan, her ne acı hissediyorsan bir kenara koy. Her şeyi unut. Anlıyor musun? Savaş alanına çıktığında John artık var olmamalı. Sadece Master Chief olmalı.”

“Covenant kehaneti. HALO ‘nun yıldızların cam gibi parladığı yerde ortaya çıkması gerekiyordu.”

“Çünkü ben de aynı zamanda öğrenmek için programlandım John. Ve öğrendim. Senden. Dr. Halsey ‘nin sizin türünüzden yok etmeye çalıştığı şeyin sizi özel yapan şey olduğuna inanıyorum… İnsanlığınız. İnsanlığınız için savaştığınızı gördüm ve bunun doğru bir dava olduğuna inanıyorum.”

“Yakında kadimlere tanrılar olarak katılacağız.”

“Kutsal Taşları çöz ki Halka’ya giden yolu aydınlatsınlar.”

“Anahtar-taşların bizi birbirimize getirmesinin bir sebebi vardı. Baştan beri bize yol gösteriyorlardı ve şimdi buradayız. Benimle kal John.”

“Ama ben türümüzün yakında kanatlarını açıp yeni yüksekliklere ulaşacağına inanıyorum. O zaman insan olmanın anlamını yeniden yazacağız. O zaman elde edeceğimiz üstünlük olacak….”

“ Ch’anggagomo. Ben “kutsal halka” buldum. “Halo.””

“Kutsal halka.”

“-Cortana HALO’yu bul. Savaşı kazan.

– Seni geri getiremeyebilirim.

– Sana güveniyorum.”

“Oyun bittiğinde şah da piyon da aynı kutuya girer.”

HALO DİZİ KÜNYESİ

Dizinin Türü:     Macera, Bilim-Kurgu, Aksiyon

Yönetmen:         Jonathan Liebesman, Otto Bathurst, Roel Reiné, Jessica Lowrey

Oyuncular:         Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Yerin Ha, Bokeem Woodbine, Jen Taylor

Yapım Yılı:          2022

Sezon:                  1

Bölüm:                 9                                            

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Content is protected !!