DÜNYADA GECE – Night on Earth

booksiay

DÜNYADA GECE – Night on Earth

night on earth

Night on Earth

Türkçe anlatıcılığını Beren Saat’in yaptığı Netflix belgeseli “Night on Earth”  Dünyada Gece belgeseli, olağanüstü çekimleri, şiirsel anlatımı ve gezegendeki şaşırtıcı “ Gece Hayatı” ile ilgili efsane bir seri olmuş.

6 bölümden oluşan bu mini diziyi belgesel meraklıları kaçırmasın.

NİGHT ON EARTH – DÜNYADA GECE

İnsanoğlu geceye her daim yabancıdır. Sinir bozucu seslerle ve hayal gücünüzün ürünü dehşetlerle doludur. Fakat şimdi yeni teknoloji sayesinde karanlığın örtüsünü kaldırabiliyoruz. Gezegenin her tarafında en müthiş hayvanlar kendilerine ait özellikleri yeni bir ışığın altında gözlerimizin önüne seriyor. Gün ışığı solarken yeni dünyalar uyanmakta…

Karanlık, tehlikelerle dolu…

Geceye özgü dünyalar korkularla ve mucizelerle dolu…

Reklamlar

Bu Yaşam ve Ölümün Ay Işığı tarafından yönetildiği bir dünya…

Ay Işığı Hükümdarlığına hoş geldiniz…

Mehtaplı Düzlükler

Gezegenimizin en açık düzlüklerinde bile saklanacak yer yok.

Yeni teknoloji sayesinde karanlığın içine bakabiliyoruz. Böylece dünyanın en büyük çöl ve çayırlarının sırları gözlerimizin önüne seriliyor… Afrika Savan’ından Peru çöllerine avcıların ve avların yaşamları, ayın döngülerine ve bunların getirdiği fırsatlara sıkı sıkıya bağlıdır.

Buzlu Geceler

Reklamlar

Mevsim kışa dönüyor. Gezegende uçsuz bucaksız alanlar donmaya başladı. Geceler gitgide uzuyor… Yeni teknoloji karanlığın sırlarını aydınlatırken gizli yaşamlar gözler önüne seriliyor. Gezegenin en uzun gecelerinde hayvanlar soğuk alanlarda ilerlerken yavruları olan anne hayvanlar hayatta kalmak için savaşıyor.

Yağmur Ormanlarında Gece

Ağaçların tepesinin altındaki balta girmemiş yağmur ormanları dünyanın en karanlık yerlerindendir. Çok az ay ışığı nüfus ediyor buraya… Burası sırlarla dolu tekinsiz bir yer… Şimdi teknolojiyle ormanı yepyeni bir gözle görebiliyoruz… Gece saatlerinin büyüleyici dünyasını, gölgelerin derinliklerindeki görsel şöleni ve hayatta kalma mücadelesini… Ormanın ağaç örtüsünün altında gece, sosyalleşmek, avlanmak, tırmanmak ve sürünmek için karanlığı kullanan irili ufaklı harika yaratıklarla canlılığını korur.

Karanlık Denizler

Gece vakti deniz korkutucu bir yer olabilir. Pek çok insan yüzeyin altında barınanlardan korkar. Şimdi gelişmiş teknolojileri kullanarak zifir karanlık derinlere dalabilir ve birlikte olağanüstü bir dünyayı keşfedebiliriz. Son derece garip yaratıklarla dolu, şaşırtıcı olayların ve davranışların olduğu bir dünya… Bu dünyadaki hayatın ritmini ayın hareketleri belirler. En büyük balina köpek balığından en küçük tekeye kadar okyanusun altındaki canlıların yaşamları, tıpkı okyanusun gelgitleri gibi ayla uyum içinde hareket eder.

Uyumayan Şehirler

Şehirler, dünyanın doğaya en aykırı yerleri. Betondan ormanlar yaban hayatının düşmanı. Geceleriyse bambaşka bir hikâye… Karanlığın örtüsü altında, şehir hayatı canlanmaya başlar. Şimdi teknoloji yardımıyla hayvanların bu yeni gece dünyasını fethetmelerinin olağanüstü yollarını keşfediyoruz.

Geceleri doğal yaşam, doğal olmayan yerlerde ortaya çıkar: Göç eden filler kasabada dolaşırken kent yaşamına uyum sağlamış su samurları şehirde yaramazlık yapar.

Gün batımından Şafağa

Şu andan itibaren şafak sökene kadar, her saat beraberinde eşsiz zorluklar getirecek. Ve dünyadaki her canlı geceyi salimen atlatabilmenin bir yolunu arayacak. Gezeğendeki hayvanların gün batımıyla birlikte ayaklanmasıyla gece, havadaki sihri, derinlerdeki dramı ve yerdeki tehlikeyi ortaya çıkarmak üzere yeryüzünü kaplar.

Night On Earth

İlk bölüm yayın tarihi: 29 Ocak 2020

Kanal: Netflix

Tür: Nature documentary, doğa, ekolojik düzen, belgesel

Seslendiren: Samira Wiley

Türkçe seslendiren : Beren Saat

 

2 cevap

  1. AffiliateLabz dedi ki:

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Content is protected !!