ASSASSIN’s CREED – Valhalla’ya hoş geldiniz!

booksiay

ASSASSIN’s CREED – Valhalla’ya hoş geldiniz!

ASSASSIN’s CREED

Assasin’s Creed

Odin’in yönettiği “Savaşta Ölenlerin Salonu” Valhalla, savaşçıları için kapılarını açıyor.

Fransa’dan Mısır’a, her yere gittikten sonra, Assassin Creed Valhalla, 800’lerin sonunda İngiltere’yi işgal eden Vikinglerin hayatını araştırıyor. 13. versiyonu olacak ve seri yıllar boyunca önemli ölçüde değişmiş olsa da, Valhalla’dan ne bekleyebileceğiniz konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var: Savaşmak, binalara tırmanmak ve parkurunuzu simgelerle dolup taşan muazzam bir harita boyunca çizmek.

Assassin’s Creed Valhalla

Her zaman mitoloji ve doğaüstü hikâyelerle flört etmesine rağmen, 2018’in Assassin’s Creed Odyssey oyunu bunu Girit veya Medusa’daki Minotaur gibi Yunan mitlerine doğru dalmak suretiyle başka bir seviyeye taşımıştı. Yeni oyun senaryosunda, Ubisoft adına çalışan “BossLogic” isimli yayıncı, yayının sanatsal çalışmalarını ve yaptığı çalışmaları geçtiğimiz günlerde bitirdi. Oyunun takipçileri, çalışmaların yeni Assassin’s Creed için olup olmadığını sorduklarında ise cevap vermemişlerdi. Ancak yeni çıkan tanıtım videosu ile bu söylentilerin doğru olduğu ortaya çıktı. Etkileyici temamızda oyun, İskandinavya bölgesinde, Viking efsaneleri ve Valhala hikâyeleri üzerine oturtulmuş.

Ubisoft’a yakın kaynaklar bu oyunun 29 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürüleceğini düşünüyor.

Daha önce Assassin’s Creed Origins’in ve Assassin’s Creed Black Flag’in yönetmenliğini yapan Ismail, her iki oyunda da sevilen değişiklikler getirmişti. Avustralyalı internet sitesi Press Start’a röportaj veren Ismail, bu kez yeni oyun hakkında merak edilen bazı soruları yanıtladı.

Reklamlar

Ashraf Ismail, verdiği röportajda Assassin’s Creed Valhalla’nın çok daha farklı RPG mekaniklerine sahip olacağını söyledi. İsmail’e göre Valhalla, geleneksel bölüm anlayışından da uzaklaştı. Oyun, oyun dünyasına ve yeteneklere dayalı bir anlayış benimseyerek Viking Çağı’nı daha iyi şekilde ön plana çıkarmayı hedefledi. Dövüş sisteminin ve yetenek ağacının da aynı şekilde çeşitliğinden bahseden Ismail açıklamalarına şu şekilde devam etti;

Assassin’s Creed Valhalla

“Bakış açımız, oyuncuların oyunda istedikleri şekilde deneyimden haz almalarını sağlamak üzerine. Dolayısıyla yetenek konusunda fazlasıyla uğraştık. Becerileri de geri getiriyoruz ancak elbette tüm beceriler Viking teması etrafında şekillendi. Bununla birlikte bölüm fikirlerinden de kurtulduk. Bunun yerine güç var. Tabii yine güç de kahramanın yetenek setine göre şekilleniyor. Yani öğrendiğiniz yeteneklere göre güç kazanıyorsunuz.”

Kısacası oyun Viking temasını aktarmak için tamamen acımasız ve ilkel dövüş mekaniklerine sahip olacak.

Tanıtım videosunu seyrettiğinizde anlayacaksınız. Yeni oyun düzeni, içine girdiğiniz dünyada oyuncuların senaryolardaki deneyimleri bizzat yaşadığı ve hissettiği bir evrene dönüşüyor.

John YÜCEDAĞ

 

5 cevap

 1. starwarriors2001 dedi ki:

  ubisoft son zamanlarda baya bozdu.inşalah bu sfer bişeye benzer. Eşek yükü para olmazsa oynarım

 2. poniedeathfull dedi ki:

  Eşref ismail’in röportajı iyice heycanlandırdı beni çıksada oynasak.

 3. Muhittin Balkaya dedi ki:

  E.Can Bey tanıtımı izledikten sonra yazınıza denk geldim. Çok güzel bir çalışma olmuş. Emeğiniz için teşekkürler.
  Sanırım uzun yıllar konuşulacak bir baş yapıt bizleri bekliyor

 4. crazygamers dedi ki:

  Ne zamandır bekliyorduk. Yazınız çok açıklayıcı olmuş ellerinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

error: Content is protected !!