Etiket: yeni yıl

booksiay

AÇ KAPIYI, GİR İÇERİ UMUT

AÇ KAPIYI, GİR İÇERİ UMUT

AÇ KAPIYI , GİR İÇERİ UMUT “Her şey geçer” kuralı hala devam ediyor. Şimdi derin bir nefes alalım: Geçen yıl çektiğimiz sıkıntıları… Yaptığımız hataları… Hayal kırıklıklarımızı… Harcadığımız fırsatları unutalım… Hepsini uğurlayalım ki; UMUT kapının eşiğinde kalmasın… Çünkü insanlık onu kaybederse devam etmenin anlamı olmaz.

PANTA RHEI

PANTA RHEI – Her Şey Geçer!

PANTA RHEI Şimdi “KAPI ”nın önündeyiz… Belki bu yılın, belki de yaşadığımız tüm yılların ağırlığını hissediyoruz. Elimizden kayanlara değil, elimizde kalanlara odaklanalım. Kazandığımız öğretilerle yeni fırsatlara yelken açalım ve yeni hayatımızı şekillendirelim. Ve unutmayalım: “Her şey geçer” kuralı hala devam ediyor.

ŞİMDİ ” KAPI “NIN ÖNÜNDEYİZ

“Hiçbir ağaç kökleri cehenneme ulaşmadan cennete kadar uzanamaz.” Carl Gustav Jung Jung’ın bu cümlesinin kaynağı olan Nietzsche, “Böyle Buyurdu Zerdüşt” kitabında bir ağaca bakarak diyor ki; “İnsanın hali de bu ağaç gibidir. Yükseklere ve aydınlıklara çıkmak istediği oranda kökleri toprağa, aşağıya, karanlığa, derine ve kötülüğe dalar!” 2020 yılında, dünyamız karanlık ve kötü anlara o kadar…
Devamı

error: Content is protected !!