BOOKSIAY©

EDİTÖRDEN- Bir Kitap Yazdım Hayatım Değişti!

Ve bir mucize daha gerçek oldu…

İlk romanım  2018 Aralık ayında yayınlandı…Ortalamanın üstünde bir okuyucuyumdur. Ancak, ilk defa böyle bir maceraya atılıyorum ve bu olay farklı bir yönümü keşfetmemi sağladı.

Kitaplar her zaman en yakın arkadaşlarım oldu. Okuduğum her kitaba ve yazara çok şey borçluyum. Hayatım boyunca 10.000 saati aşan ne yaptın diye sorarsanız ilk sırada “kitap okumak” gelir. Her şeyi merak eden bir gözlemciyim. Bu nedenle merak ettiklerim üzerine okuduğum yedi yüz adete yakın kitapla başbaşayız.

Yazılarımda, zaman yolculuğuma eşlik eden ve yaşam kodlarıma katkıda bulunan, okuduklarım, izlediklerim ve gözlemlediklerimle  ilgili alıntılarımı ve  yorumlarımı bulacaksınız. Ama yalnız olmadığımı da göreceksiniz…

Üzerinde yaşadığımız dünyada deneysel bir hayatın içindeyiz. Koşulların sürekli değiştiği bir evreni paylaşıyoruz. Bunların hepsi hepimizi etkiliyor. Özellikle gençler açısından baktığımızda şaşkınlıkları, kaygıları bana çok tanıdık geliyor. Bugün doğan bir bebek yirmi yaşına geldiğinde, varolan mesleklerin %60 ı yok olacak, kalan %40 ı da dönüşecek. Oranlar değişse bile bu gerçekliği buraya kaydetmekte yarar var. Bu nedenle, emekleyen bir emekli olmak yerine, “sanal bir kütüphane” yaratarak gençlere destek olmaya çalışan bir “mentor” ve “koç” olmaya karar verdim. Ayrıca bu konuda gönüllü gençler de buradalar. 2020 de, yirmili yaşlarını süren ve üniverisite okuyan ikizlerim Can & Ece, onların arkadaşları Eren, henüz 17 yaşında olan çiçeği burnunda yeğenim Simay’la da tanışacaksınız.

Bu site onların “Deney Bahçesi” benim de “Hobi Alanım”.

Gözden kaçırdıklarımız konusunda yorumlarınızla katkılarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler